
Choć najczęściej są elementem biżuterii i ozdób, niektórzy wierzą w ich dobroczynne, lecznicze działanie. Na jakie dolegliwości mogą pomóc Ci kamienie szlachetne?
Agat
Najczęściej minerał ten zbudowany jest z wielu warstw w różnych odcieniach. Występuje w kolorach: różowo-fioletowym, niebiesko-zielonym, czerwono-brązowym. Temu kamieniowi przypisuje się zbawienny wpływ na dolegliwości narządów rozrodczych.
Ametyst
To minerał o jasnofioletowej barwie. Ametyst łagodzi bóle głowy, leczy bezsenność. Mówi się, że także pozwala uwolnić się od nałogu.
Bursztyn
To nic innego, jak zastygła przez wiele lat żywica drzew. Co ciekawe, istnieje około 60 gatunków bursztynu. Od wieków bursztyn wykorzystuje się we wspomaganiu układu krążenia i pracy serca. Ponadto łagodzi objawy przeziębienia i daje ulgę w reumatyzmie. Ma dobroczynny wpływ na jelita, śledzionę i wątrobę.
Diament
Jest najtwardszą - znaną badaczom - substancją występującą w przyrodzie. Odmładza, dodaje energii, przynosi radość. Niektórzy wierzą, że diament zdobyty w nikczemny sposób, przynosi nieszczęście.
Granat
Minerał ten nazwany został przez swoje podobieństwo do ziaren owocu granatu, nie ma nic wspólnego z kolorem granatowym, ponieważ jest bordowy. Pobudza wytwarzanie czerwonych krwinek, dodaje energii do aktywności fizycznej, podnosi kobiece libido.
Koral
Pochodzi od koralowców, zamieszkujących morza strefy ciepłej i gorącej. Występuje w barwach: pomarańczowych, czerwonych i bordowych.
Korale usprawniają metabolizm, pracę układu krążenia. Pobudzają reprodukcję czerwonych i białych krwinek.
Malachit
Jest zielonym minerałem w paski lub słoje, o niewielkiej twardości. Szczególnie pomocny astmatykom. Ten kamień pochłania energie chorobotwórcze, hamując zakażenia. Ponadto wspomaga pracę umysłową.
Perła
Perły nazywane są „łzami oceanu” i wytwarzane są przez małże, rzadziej – ślimaki. Jako talizmany, przynoszą szczęście. Używane są do wspomagania leczenia osteoporozy. Dodawane także do kosmetyków, by odświeżać cerę.
Szafir
Rzadko występujący, bardzo twardy minerał. Wbrew pozorom, szafiry występują w innych barwach niż niebieska. Jest lekarstwem na truciznę, wycisza stany gorączkowe. Co więcej koi nerwy i podnosi na duchu. Jest uznawany za talizman zakochanych i mędrców.