
W Hemorend wierzymy, że najlepsza terapią to ta, która wykorzystuje potancjał medycyny holistycznej i fitoterapii. Dlatego skład naszego preparatu tworzą same dobroczynne produkty – między innymi: dzięgiel chiński (arcydzięgiel).
Dong Quai, czyli dzięgiel chiński jest rośliną od wieków znaną tradycyjnej medycynie chińskiej. Średniowieczni zakonnicy zalecali rzucie korzenia dzięgielowego, by osiągnąć długowieczność. Dzięgiel jest pachnącą rośliną o niewielkich, małych kwiatach. Nazywany bywa „żeńskim żeń-szeniem” ze względu na swoje dobroczynne - szczególnie dla kobiet - właściwości.
Dzięgiel chiński: właściwości
-
- Dzięgiel chiński jest wyjątkowo doceniany za swoje dobroczynne właściwości dla krążenia krwi. Pomoże osobom zmagającym się z: chorobami serca, wysokim ciśnieniem krwi.
- Wykorzystywany jest przez kobiety podczas miesiączkowania lub stanów poporodowych – ze względu na właściwości znieczulające i uspokajające. Zapewnia prawidłową czynność macicy oraz reguluje miesiączki. Świetnie sprawdzi się także u kobiet w czasie menopauzy – złagodzi jej dokuczliwe dolegliwości: zmienne nastroje, uderzenia gorąca czy nocne poty.
- Dzięgiel stosuje się także podczas problemów żołądkowych: bóli brzucha, skurczów żołądka, zaparć, wzdęć. Pobudzi on także apetyt.
- Roślina ta pomoże także przy nerwicach, niepokoju, migrenach i bezsenności.
- Olejek dzięgielowy, wcierany w ciało, ukoi nerwobóle, bóle korzonków czy te reumatyczne.
- Dzięgiel ma zastosowanie także w kosmetyce – polecany jest osobom z szybko przetłuszczającymi się włosami oraz łupieżem.
- Ze względu na właściwości zwiększające produkcję melaniny w organizmie (po ekspozycji na słońce), w medycynie ludowej dzięgiel jest stosowany w leczeniu bielactwa. Sprawdzi się także przy innych chorobach skóry, jak np.: trądziku młodzieńczym, łuszczycy, świerzbie.
Dzięgiel chiński: przeciwwskazania
Dzięgiel jest rośliną fotouczulającą, a więc szczególną ostrożność w jego stosowaniu powinny zachować osoby nadwrażliwe na promienie słoneczne. Konsultacji w sprawie spożywania dzięgla wymagają kobiety w ciąży i dzieci. Stosowanie dzięgla skonsultować ze specjalistą powinni także ci ze stanami zapalnymi kłębuszków nerwowych i ze stanami zapalnymi wyrostka robaczkowego.