author-img

Dziękujemy za wizytę!

Miło nam, że odwiedzacie Państwo naszą witrynę. Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta zapraszamy do kontaktu.

author image

Pracujemy:

Nasz wykfalifikowany personel pozostaje do Państwa dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i udzielimy niezbędnych informacji.
  • Poniedziałek - Piątek

    8.00 - 16.00

Aspen Distribution Sp. z o.o. przeprasza Orkla Care S.A. za to, że produkowała, reklamowała, oferowała i wprowadzała do obrotu antyperspiranty „Medixil” w opakowaniach podobnych do opakowań antyperspirantów „Etiaxil”, co mogło wprowadzić klientów w błąd co do istnienia powiązania między tymi produktami.
Wskazane działania zostały uznane przez Sąd Okręgowy w Warszawie za czyny nieuczciwej konkurencji. Na podstawie wyroku Aspen Distribution Sp. z o.o. została zobowiązana m.in. do zaniechania produkowania, oferowania, reklamowania, wprowadzania do obrotu antyperspirantów „Medixil” w opakowaniach podobnych do opakowań antyperspirantów „Etiaxil”, a także do ich wycofania z obrotu.

Powyższe oświadczenie stanowi wykonanie wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dn. 12 sierpnia 2021 r., zmienionego wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dn. 16 sierpnia 2022 r. Jakkolwiek Aspen Distribution Sp. z o.o. nie zgadza się z ww. orzeczeniami w części, w której nie uznano racji Aspen Distribution Sp. z o.o., to i tak będzie wykonywała ona obowiązki nałożone ww. orzeczeniami.

Oświadczamy, że ww. wyroki dotyczą wyłącznie antyperspirantu w tzw. starym layoucie, który nie jest obecnie wprowadzany do obrotu przez Aspen Distibution Sp. z o.o.
W celu uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości, ww. wyroki nie dotyczą antyperspirantów MEDIXIL w tzw. nowym layoucie, tj. o wyglądzie przedstawionym poniżej:


Należy podkreślić, że nasze specjalistyczne i wysoce skuteczne antyperspiranty MEDIXIL nie posiadają związków z antyperspirantami dystrybuowanymi przez spółkę Orkla Care S.A. Wysoce skuteczne antyperspiranty MEDIXIL są wprowadzane na rynek wyłącznie przez Aspen Distribution Sp. z o.o.